Hortikluturni forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se izrađuje Bonsai ?

2 posters

Go down

Kako se izrađuje Bonsai ? Empty Kako se izrađuje Bonsai ?

Postaj by Tilia cordata ned kol 30, 2009 3:14 pm

Na ovoj stranici je opisano kako se oblikuje jedno bonsai drvce. KLIK Smile

Alat koji vam je za to potreban:

Kliješta - služe za rezanje bakrene žice koju koristimo za privezivanje grana kada ih želimo usmjeriti u određenom smjeru, bez opasnosti da poderemo drvenasta vlakna.

Grabljica - mali metalni alat sa 3 zupca kojeg koristimo da razbijemo površinu zemlje da voda i hranjiva lakše prodru.

Kliješta za ravno rezanje - koristi se za rezanje malih drvenastih grana na razini grananja ili iznad izadanka. rez je čist i ravan.

Kit za rane - pakiran u tubi, nanosi se na sve rezove duže od 2 mm da osiguramo zaštitu od napada parazita i olakšamo zacjeljivanje.

Metlica - jako koristan dodatak, najčešće napravljen od jako zbijenih kokosovih vlakana,a koristimo ju za čišćenje dasaka oko stabla i estesko uglađivanje površine lonca.

Kliješta za kosokutno rezanje - glavni alat za uklanjanje grana, oblik krakova omogućuje stvaranje konkavnog reza koji ne ostavlja čuperke na stablu.

Velike škare - osnovni alat kojeg stalno korisitimoza obrezivanje mladih izdanaka, rezanje lišća, uklanjanje izdanaka itd.

Tanke škare - slabije, ili šiljastije i preciznije, služe za osjetljivo i precizno podrezivanje, za dosezanje teško dostupnih malih izdanaka u sedini krošnje.

Kratke škare - koriste se za uklanjanje lišća, omogućuju brzo i precizno rezanje peteljki, a prednost im je to što su jako lagane i savršeno se sa njima rukuje.

Kliješta za jin - snažni alat, jako kratkih krakova, koji koristimo za skidanje kore i rezanje čuperaka grana koji će ostati ogoljeli na stablu i estetskog razloga (jin)

Kliješta za vezanje - ovaj alata ne reže, već služi za postavljanje ili skidanje bakrenih vezica koje stavljamo oko grana mladih biljaka želeći ih orijentirati u određenom smjeru.

Kukasta lopatica - alat za zemlju koji služi za razbijanje površine zemlje u malim loncima ili između korijenja. Koristi se za utiskivanje ili zaglađivanje zemlje nakon presađivanje.


Zadnja promjena: Tilia cordata; uto ruj 01, 2009 1:29 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
Tilia cordata
Tilia cordata
Administratorica
Administratorica

Broj postova : 398
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

http://moj-rajski-vrt.blog.hr/

[Vrh] Go down

Kako se izrađuje Bonsai ? Empty Re: Kako se izrađuje Bonsai ?

Postaj by Tilia cordata ned kol 30, 2009 5:48 pm

Ovdje se komentira sve oko oblikovanja bonsai dveća Smile
Tilia cordata
Tilia cordata
Administratorica
Administratorica

Broj postova : 398
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

http://moj-rajski-vrt.blog.hr/

[Vrh] Go down

Kako se izrađuje Bonsai ? Empty Re: Kako se izrađuje Bonsai ?

Postaj by Bloody Rose uto ruj 01, 2009 1:21 am

Mene zanima kako se bonsai izrađuje.
Ovo je samo popis navedenog alata, a mene zanima baš postupak.
Unaprijed hvala! Very Happy
Bloody Rose
Bloody Rose
Flower Queen
Flower Queen

Broj postova : 67
Join date : 28.08.2009
Age : 28
Lokacija : Zagreb

http://somestory.bloger.hr

[Vrh] Go down

Kako se izrađuje Bonsai ? Empty Re: Kako se izrađuje Bonsai ?

Postaj by Tilia cordata uto ruj 01, 2009 1:26 am

Bloody Rose je napisao/la:Mene zanima kako se bonsai izrađuje.
Ovo je samo popis navedenog alata, a mene zanima baš postupak.
Unaprijed hvala! Very Happy

Ima u postu link Na ovoj stranici je opisano kako se oblikuje jedno bonsai drvce.
klik
Tilia cordata
Tilia cordata
Administratorica
Administratorica

Broj postova : 398
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

http://moj-rajski-vrt.blog.hr/

[Vrh] Go down

Kako se izrađuje Bonsai ? Empty Re: Kako se izrađuje Bonsai ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.