Hortikluturni forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biljna ordinacija

3 posters

Go down

Biljna ordinacija Empty Biljna ordinacija

Postaj by Tilia cordata sri kol 26, 2009 9:59 pm

Kao što naziv govori, ovdje postavljate pitanja u vezi biljaka, ili jednostavno sve što vas zanima o pojedinoj biljci a ja ću dat sve od sebe da odgovorim na pitanja, naravno da se podrazumijeva da i ostali članovi koji znaju odgovor, odgovore Very Happy Very Happy


Zadnja promjena: Tilia cordata; ned kol 30, 2009 8:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Tilia cordata
Tilia cordata
Administratorica
Administratorica

Broj postova : 398
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

http://moj-rajski-vrt.blog.hr/

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Mary Aurora ned kol 30, 2009 6:58 pm

Evo, ja bih postavila jedno pitanje. Naime, posadila sam limun prije jedno mjesec dana (malo manje) i još mi nije ništa izniklo. A niti se ne doima kao da bude Suspect
Sada me zanima par stvari. Koliko bi otprilike trebalo jednom limunu da bar malo počne nicati (mislim čudno mi je, baš ništa nema). I zanima me što sam krivo napravila? Normalno ga zaljevam i tegla stoji na suncu. Eh da, i znate li možda dali je bolje posaditi limun u neko određeno doba godine ili?? confused
Hvala puno Hugg
Mary Aurora
Mary Aurora
Moderatorica
Moderatorica

Broj postova : 266
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Bloody Rose pon kol 31, 2009 1:47 am

Mary Aurora je napisao/la:Evo, ja bih postavila jedno pitanje. Naime, posadila sam limun prije jedno mjesec dana (malo manje) i još mi nije ništa izniklo. A niti se ne doima kao da bude Suspect
Sada me zanima par stvari. Koliko bi otprilike trebalo jednom limunu da bar malo počne nicati (mislim čudno mi je, baš ništa nema). I zanima me što sam krivo napravila? Normalno ga zaljevam i tegla stoji na suncu. Eh da, i znate li možda dali je bolje posaditi limun u neko određeno doba godine ili?? confused
Hvala puno Hugg
Pa mislim da ako ti je u sobi i nije baš važno koje je godišnje doba.
Ovako, ja doma imam limun, kupila sam ga kad sam bila kod dede u Splitu, tamo ih prodaju na sve strane. Moj limun se čisto dobro drži, samo što sam ga ja kupila kad je već bio izrastao, nisam ga sadila.I isto ga držim u sobi na suncu, i svako malo zalijem.
E sad, ili ti je netko loše sjeme podvalio ili mu treba malo više vremena.Mojoj nočici(nisam sigurna da se biljka zaista tako zove) je trebalo više od 3. tjedna da proklije, a nije predviđena za to da jednog dana postane drvo. Very Happy
Bloody Rose
Bloody Rose
Flower Queen
Flower Queen

Broj postova : 67
Join date : 28.08.2009
Age : 28
Lokacija : Zagreb

http://somestory.bloger.hr

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Mary Aurora pon kol 31, 2009 2:17 am

Bloody Rose je napisao/la:Pa mislim da ako ti je u sobi i nije baš važno koje je godišnje doba.
Ovako, ja doma imam limun, kupila sam ga kad sam bila kod dede u Splitu, tamo ih prodaju na sve strane. Moj limun se čisto dobro drži, samo što sam ga ja kupila kad je već bio izrastao, nisam ga sadila.I isto ga držim u sobi na suncu, i svako malo zalijem.
E sad, ili ti je netko loše sjeme podvalio ili mu treba malo više vremena.Mojoj nočici(nisam sigurna da se biljka zaista tako zove) je trebalo više od 3. tjedna da proklije, a nije predviđena za to da jednog dana postane drvo. Very Happy

Hvala puno. Budem bila strpljiva s njim, pa ćemo vidjeti Very Happy Možda je sramežljiv rofol
Anyways, ako netko još ima kakve savjete, molila bih vas da mi napišete Hugg
Hvala puno Lovee
Mary Aurora
Mary Aurora
Moderatorica
Moderatorica

Broj postova : 266
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Bloody Rose pon kol 31, 2009 2:26 am

Mary Aurora je napisao/la:Hvala puno. Budem bila strpljiva s njim, pa ćemo vidjeti Very Happy Možda je sramežljiv rofol
Anyways, ako netko još ima kakve savjete, molila bih vas da mi napišete Hugg
Hvala puno Lovee
Možda mi nećeš vjerovati i vjerojatno ćeš me smatrati ludom, ali ja svom cvijeću, pogotovo onom u fazi klijanja znam pustit glazbu (primjetih da dalmatinske klape potiću bujanje Suspect whistle Laughing ).
Bloody Rose
Bloody Rose
Flower Queen
Flower Queen

Broj postova : 67
Join date : 28.08.2009
Age : 28
Lokacija : Zagreb

http://somestory.bloger.hr

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Mary Aurora pon kol 31, 2009 2:37 am

Bloody Rose je napisao/la:Možda mi nećeš vjerovati i vjerojatno ćeš me smatrati ludom, ali ja svom cvijeću, pogotovo onom u fazi klijanja znam pustit glazbu (primjetih da dalmatinske klape potiću bujanje Suspect whistle Laughing ).

ne, ne smatram te ludom. Znanstveno je dokazano da cvijeće bolje i brže raste uz glazbu. Iako, ja sam čula uz klasičnu Suspect Sad za klape neznam.. Jedino, mislim da alternativni metal nebi baš potaknuo rast Laughing Bezveze.. Inaće bih imala dobar razlog da navinem do daske rofol
Mogla bih probati sa nećim laganim Very Happy
Mary Aurora
Mary Aurora
Moderatorica
Moderatorica

Broj postova : 266
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Bloody Rose pon kol 31, 2009 2:40 am

ne, ne smatram te ludom. Znanstveno je dokazano da cvijeće bolje i brže raste uz glazbu. Iako, ja sam čula uz klasičnu Suspect Sad za klape neznam.. Jedino, mislim da alternativni metal nebi baš potaknuo rast Laughing Bezveze.. Inaće bih imala dobar razlog da navinem do daske rofol
Mogla bih probati sa nećim laganim Very Happy
O da, klasična pomaže, ali i dedine klape koje si je navila mama očito pomažu. Laughing Laughing Laughing
:ponovo prolazi kroz traume slušanja klapi:
No
Bloody Rose
Bloody Rose
Flower Queen
Flower Queen

Broj postova : 67
Join date : 28.08.2009
Age : 28
Lokacija : Zagreb

http://somestory.bloger.hr

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Mary Aurora pon kol 31, 2009 2:42 am

Bloody Rose je napisao/la:O da, klasična pomaže, ali i dedine klape koje si je navila mama očito pomažu. Laughing Laughing Laughing
:ponovo prolazi kroz traume slušanja klapi:
No

Probati ću ja sa nekakvim laganim popom ili rockom ili nešto slično. Vidjeti ću još..
nego, ajmo rađe u čavrljanje idemo lagano off Very Happy
Mary Aurora
Mary Aurora
Moderatorica
Moderatorica

Broj postova : 266
Join date : 26.08.2009
Age : 32
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Biljna ordinacija Empty Re: Biljna ordinacija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.